Léto v Avoriaz

Avoriaz je centrem letních aktivit. Zdejšími oblíbenými sporty jsou zejména jízda na horských kolech, turistika, horolezectví, paragliding, golf, kanoistika či jízda na koních. V údolí Lindaret se nachází impozantní vodopád a mnoho pěších i cyklistických tras. Restaurace v okolí vesničky jsou v létě otevřeny.

Pokud toužíte poznat Francouzské Alpy z výšky, můžete si zaplatit let horkovzdušným balónem či helikoptérou.

Lze si tu zahrát i paintball, tenis či squash.

V Avoriaz najdete také venkovní vyhřívaný bazén (ve Village des Dromonts). Součástí je hlídaný bazének pro malé děti a spoustu místa na opalování na uměle vytvořených plážích. Nachází se zde také snack bar, kde si můžete zakoupit oběd. V letních parnech se můžete vydovádět i v akvaparku v Morzine, který nabízí mnoho dalších služeb.

V „dětské vesničce“ v Avoriaz nabízejí širokou škálu aktivit pro děti od 3 do 16 let. Mladší děti si kromě jiného mohou hrát na mini-trampolíně či skákacím hradu, učit se gymnastiku, lézt na lezecké stěně nebo jezdit na ponících. Starší děti si mohou vyzkoušet lukostřelbu, judo, jízdu na horských kolech nebo se účastnit různých workshopů v přírodě (např. se mohou podílet na stavění srubů atd.). V Avoriaz jsou také fotbalová a basketbalová hřiště a skateboardový park – vše zdarma.